Novinky

Web Varhaníci on-line v novém

Po dvaceti letech od vzniku webových stránek Varhaníci on-line přišel čas na radikální řez a změnu technologie, což bylo dáno jednak technickým stavem stránek, jednak požadavkem na přesun obsahu webu na jiný server. Stránky jsou nyní nově zpracovávány v redakčním systému WordPress. Z tohoto důvodu však bylo nutné každou jednotlivou stránku vytvořit nově. Proto jsme se spolu s Alenou dohodli, že články, které již nejsou aktuální, nebudeme obnovovat a soustředíme se hlavně na téma podpory chrámových varhaníků. Postupně tedy obnovíme vybrané články z oblasti hudební teorie, organologie a liturgie a samozřejmě budou obnoveny užitečné příspěvky ze sekce Ke stažení. To všechno si ale vyžádá nějaký čas, prosíme tedy o trpělivost.

Jelikož některé články už nebudou dále dostupné, původním „varhaníkům on-line“ – tedy absolventům varhanických kurzů a našim přátelům zaregistrovaným na starém webu – nabízíme možnost zaslání archivu původních příspěvků v html.

Nově je zpracována také Kniha hostů, která je rozdělena na dvě témata, a Organoburza, které využívají moderní technologii nabízenou redakčním systémem. Návrh je hotov, nyní je třeba otestovat jej v praxi.

Další podrobnosti o historii webu najdete v sekci O nás.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Web Varhaníci on-line v novém