Varhany nad Střelou se opět rozezněly

Konec června patřil v západočeském městečku Rabštejně nad Střelou varhanní hudbě. V sobotu 29. 6. se sem sjeli na 3. ročník festivalu Varhany nad Střelou varhaníci z Prahy, Kladna a Rakovníka. Skladby starých mistrů zahráli Alena Maršíková Michálková, Pavel Marek a Aleš Nosek a jejich vystoupení doplnila hudba pro zobcovou flétnu, na kterou zahrála Lucie Vocelová, společně s Alenou Maršíkovou Michálkovou členka souboru Societas Musicalis.

Varhany Antonína Reisse z roku 1793 v kostele Panny Marie Sedmibolestné

Jako za starých časů, aneb bez kalkanta to v Rabštejně nejde. - Aleš a Alena v akci

Koncert podpořil svou záštitou plzeňský biskup František Radkovský a organizace se ujali Okrašlovací spolek Rabštejn nad Střelou, Varhaníci on-line a Plasko-Manětínská římskokatolická farnost.

Program festivalu zahájila prohlídka varhan Antonína Reise z roku 1793 se zvukovými ukázkami a po koncertě ještě následovala krátká prohlídka kostela s komentářem. I účast publika byla hojná, poslouchat přišlo na 40 hudbymilovných osob.

Societas Musicalis (Lucka a Alena) a Aleš

 

Po koncertě.... - Societas Musicalis

Z programu:

  • Anonym: Intrada - Alena Maršíková Michálková (varhany)
  • Willem de Fesch: Sonata G dur (3. věta) - Societas Musicalis (Lucie Vocelová - zobcové flétny, Alena Maršíková Michálková - varhany)
  • Pavel Josef Vejvanovský: Sonata in D - Pavel Marek (varhany)
  • Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga g moll - Aleš Nosek (varhany)

Máte-li chuť, můžete si poslechout originální neupravované nahrávky z koncertu...

-AM-, foto -PM- a -AM-