Vycházejí tiskem čtyři mše Jiřího Strejce

Společnosti přátel Jiřího Strejce se podařilo navázat na úspěšné vydání varhanního díla a na konec roku 2012 připravila k vydání čtyři mše pro sbor a varhany. Skladby Jiřího Strejce (1932 - 2010), pražského rodáka a dlouholetého ředitele kůru královéhradecké katedrály, můžeme slyšet při bohoslužbách a koncertech.

Čtyři mše Jiřího Strejce jsou ojedinělou ukázkou kvalitní, přesto však interpretačně dostupné chrámové hudby, která může být provozována za doprovodu varhan nebo menšího orchestru. Liturgický text, přiměřený rozsah a zpěvná melodika i při použití moderních melodických a hlavně harmonických postupů jsou hlavním důvodem, proč si již našly tyto mše cestu do stabilního repertoáru mnoha chrámových sborů většinou v podobě ručních přepisů. Nyní vycházejí mše odborně redigovány v tištěné podobě a mohou být tedy i vhodným dárkem pro vašeho sbormistra, varhaníka či ředitele kůru.

Vydané mše:

  • Orbis factor - latinská, sbor a varhany (smyčcový orchestr)
  • Lux et origo - latinská, sbor a varhany
  • Kyrie fons bonitatis - česká, sbor a varhany (orchestr)
  • Pater excelse - česká, sbor, lid a varhany

Ukázky skladeb a informace potřebné k objednání naleznete na www.opusarium.cz či na e-mailu noty(zavináč)opusarium(tečka)cz.

Jakub Hrubý

Jako malý dárek vydavatel přidává ke stažení dva vánoční žalmy a harmonizaci písně Narodil se Kristus Pán.